IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top

Muhafazakar Yükseliş Parti Lideri Yılmaz Bahçeli'ye seslendi

Muhafazakar Yükseliş Parti Lideri Yılmaz Bahçeli'ye seslendi

MYP Lideri Ahmet Reyiz Ylımaz MHP'de gelinen süreçle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. MYP Lideri Yılmaz açıklamasında : " Bahçeli için tek yol yönetimi devretmek olabilir. Sayın Bahçeli yönetimi paylaşmak sureti ile değişim arzusunu yerine getirebilirse koltuğunu koruyabilir. Bunun dışında hiçbir senaryo Bahçeli için devam getirmez. Koray Aydın, Bahçeli karşısında tek adaydır. Bu kongre Bahçeli ve Koray Aydın arasında demokratik ülkücü bir kongre olarak yapılacaktır." dedi.

MHP Genel Başkan Adayı Koray Aydın'a da destek veren MYP Lideri Yılmaz: " Milli değişim ancak Koray Aydın ile mümkün. MHP kendi öz değerleri üzerinde bir değişimle ancak millete faydalı bir yapı olabilir. Bunun tek yolu sayın Koray Aydın etrafında delegenin birleşmesidir. Diğer adayların hiç biri ülkücü değişimi yapamaz. Benim görüşüm diğer adayların bir milliyetçi değişim değil dönüşüme sebebiyet vereceği bir tablo söz konusudur."dedi.

"19 HAZİRAN'DA GEÇMİŞ İHRAÇLARIN GERİ ALINMASI TÜZÜĞE İŞLENMELİ"

19 Haziran tarihin de değerlendiren MYP Lideri Yılmaz: "19 Haziranda geçmiş ihraçların geri alınması tüzüğe işlenmeli 19 Haziran da yapılacak kongre de muhtemelen ihraçlarla ilgili bir karar alınmalıdır. Bu karar geçmiş dönemde muhalefet yapanların ihraçlarını kapsayacak şekil de düzenlenmelidir. Sadece kongreye gidiyoruz kararı tek başına yeterli bir karar olmayacaktır." dedi.

"SAFLAR DEĞİŞİR"

Medya da verilen görüntü ile MHP delegasyonunun karar vermeyeceğini de söyleyen MYP Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz: "Süreci yakından takip eden birisi olarak şunu söyleyebilirim bu yarış Bahçeli ve Koray Aydın arasında ülkücü irade dışına taşmadan devam eder. Sonucun milletimiz adına hayırlı olmasını dilerim. Bahçeli için yönetimi devretmesi koşulu ile uzlaşma kapısı açıktır dedi.

Muhafazakar Yükseliş Parti Lideri Yılmaz Bahçeli'ye seslendi