IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top

Ahmet Reyiz YILMAZ

ÖZGEÇMİŞ

post format

AHMET REYİZ YILMAZ

SİYASETE   /   GİRİŞİ

Ahmet Reyiz Yılmaz, dönemin MHP Grup Başkanvekili ve Erzurum Milletvekili olan İsmail Köse tarafından MHP’ye katılma daveti neticesinde 2004 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Bu görüşmeden sonra Bahçeli’nin onayı ve daveti ile 2005 yılında Çankaya ilçesinden parti üyesi oldu. Yılmaz, 2005-2006 yılları arasında MHP Genel Merkezi’nde TBMM ve Hükümet İzleme Komisyonu’nda ekonomi ve dış politikadan sorumlu olarak Köse Başkanlığında çok önemli çalışmalar yaptı.2009 yılının Kasım ayında yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 9. Olağan Kongresinde Genel Başkanlığa Adaylığını açıkladı. Milliyetçi ve Muhafazakar yapıyı bir araya toparlamak üzere 2010 Ocak ayında Milliyetçi ve Muhafazakar Oluşum Hareketini başlattı ve partiye genel başkan oldu. 2 aylık bir çalışmanın ardından 2 Mart 2010 tarihinde ise Milliyetçi ve Muhafazakar Parti’nin kuruluşunu gerçekleştirdi. 6 ay içerisinde Türkiye genelinde il, ilçe ve belde teşkilatlanmalarını yaparak partisini 12 Haziran 2011 Seçimleri ne hazır hale getirdi. 2011 yılı genel seçimlerinde 0.09 oranında oy aldı.Yılmaz, 13 Haziran 2011 Pazartesi günü MMP Genel Başkanlık görevinden istifa ederek siyasetten çekildi.

post format

AHMET REYİZ YILMAZ

İSRAİLDEKİ   /   TÜRK TARİHİNE   /   KATKILARI

Yılmaz'ın İsrail’de Türk varlığına katkı amaçlı yaptığı bir çok kültür hizmeti bulunmakta. Bunlardan en önemlileri; Osmanlı imparatorluğu tarafından bugünkü İsrail topraklarının İngilizlere bayrak devrinin yapıldığı ve 1917 tarihinde İngiliz ve yerel direnişçiler tarafından bombalanarak yıkılan Türk Vali Konağı’nın (Dönemin Hükümet binası) aslına uygun şekilde restore edilip önüne yeniden Türk Bayrağı asılarak Türk Büyük Elçiliği'ne teslim edilmesi.Bunların yanı sıra İsrail’deki Türk ve Osmanlı ayak izlerini yeniden canlandırmak adına yapılan şehitlikler.

post format

AHMET REYİZ YILMAZ

BAŞARI   /  VE  /   ÖDÜLLERİ

Yılmaz 2005 yılında İsrail İş Konseyi tarafından 400’e yakın İsrailli lokal iş adamı ve firma arasından "Yılın En İyi Şirketi" ve kendisi de "Yılın İş Adamı" seçildi. 2008 yılında Türkiye’de Ekovitrin dergisi tarafından yılın en başarılı iş adamı olarak İsrail’deki "Yılın Starı" ödülüne layık görüldü.