IE Warning
Your browser is out of date!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Try Firefox or Chrome!
Back to top

Ahmet Reyiz YILMAZ

ÖZGEÇMİŞ

post format

AHMET REYİZ YILMAZ

DİĞER   /   ÇALIŞMALAR

Ahmet Reyiz Yılmaz, dönemin MHP Grup Başkanvekili ve Erzurum Milletvekili olan İsmail Köse tarafından MHPye katılma daveti neticesinde 2004 yılında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi. Bu görüşmeden sonra Bahçeli'nin onayı ve daveti ile 2005 yılında Çankaya ilçesinden parti üyesi oldu. Yılmaz, 2005-2006 yılları arasında MHP Genel Merkezinde TBMM ve Hükümet İzleme Komisyonunda ekonomi ve dış politikadan sorumlu olarak Köse Başkanlığında çok önemli çalışmalar yaptı. 2009 yılının Kasım ayında yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 9. Olağan Kongresinde Muhafazakar yapıyı bir araya toplamak üzere Genel Başkanlığa Adaylığını açıkladı.Sonrasında siyasetten çekilen yılmaz Hz. İbrahim şahsında Türklerin 4000 yıllık kadim İslam davası olan ‘Bir İbrahim Kavgası Türk İslam Davası’ adlı tarih çalışmasını kaleme almıştır. Eser İngilizce ve Türkçe olarak tüm dünyada yayınlanmıştır.

post format

AHMET REYİZ YILMAZ

İSRAİLDEKİ   /   TÜRK TARİHİNE   /   KATKILARI

Yılmaz'ın İsrail de Türk varlığına katkı amaçlı yaptığı bir çok kültür hizmeti bulunmakta. Bunlardan en önemlileri; Osmanlı imparatorluğu tarafından bugünkü İsrail topraklarının İngilizlere bayrak devrinin yapıldığı ve 1917 tarihinde İngiliz ve yerel direnişçiler tarafından bombalanarak yıkılan Türk Vali Konağının (Dönemin Hükümet binası) aslına uygun şekilde restore edilip önüne yeniden Türk Bayrağı asılarak Türk Büyük Elçiliği'ne teslim edilmesi. Bunların yanı sıra İsrail deki Türk ve Osmanlı ayak izlerini yeniden canlandırmak adına yapılan şehitlikler.

post format

AHMET REYİZ YILMAZ

BAŞARI   /  VE  /   ÖDÜLLERİ

Yılmaz 2005 yılında İsrail İş Konseyi tarafından 400’e yakın İsrailli lokal iş adamı ve firma arasından "Yılın En İyi Şirketi" ve kendisi de "Yılın İş Adamı" seçildi. 2008 yılında Türkiye’de Ekovitrin dergisi tarafından yılın en başarılı iş adamı olarak İsrail’deki "Yılın Starı" ödülüne layık görüldü.